YAĞ FİLTRELERİNİN ÖNEMİ

Yağ filtreleri makina, motor ve hidrolik sistemlerdeki aşınmaları azaltarak, verimini artırır ve yağın yaşlanmasını geciktirip bakım periyodunun uzun olmasına neden olur. Her yağ değişiminde filtrelerinizi de değiştiriniz. İki yağda bir filtre değişiminde, filtrenin içinde kalan yağ ve kağıdın işlevinin azalması temiz yağda verimli çalışmamasına neden olabilir. Kalite ve standartlara uygun yağ filtresi aşınmayı azalttığı gibi, motorunuzun ömrünü uzatır, temiz kalmasını sağlar ve tüm çalışma koşullarında yağlanmayı sağlar.

YAKIT FİLTRELERİNİN ÖNEMİ

Yakıt filtreleri tüm içten yanmalı motorlarda petrol ve dizel yakıtını filtrelemek için kullanılır. Enjeksiyon sistemlerinde, parçacık ve zerrecikleri sistem dışında tutarak sorunsuz bir işlev sağlar. Yakıt filtreleri yakıtın temizlenmesini sağladığı gibi çevreye verilen zararı da azaltır. Motorun uzun ömrü için alınan yakıtın kaliteli olmasının önemi kadar filtrelerinde uygun ve zamanında değişmesi şarttır.

HAVA FİLTRELERİNİN ÖNEMİ

Hava filtreli motorun olabilecek her türlü tozlu ortamlarda aşınmalara karşı yeterli bir biçimde korunmasını sağlar. Filtrenin kirleri, toz ve zerrecikleri ayrımındaki yeterliliği uygun seviyede olmalıdır.kaliteli bi filtrenin motora ne kadar fayda sağlayacağı, doğru bir filtre seçimi ve zamanında değişmesi ile mümkündür. Periyodik bakımlarda süresi dolmamış hava filtresini zedelemeden sadece sarsarak üzerindeki tozları temizleyebilirsiniz. Tekrar kullandığınızda aynı işlemi tekrarlayınız ve zamanı geldiğinde filtrenizi değiştiriniz.